poniedziałek, 26 października 2015

Serialowo #3 - Broadchurch

(Źródło: http://cudkultury.pl/wp-content/uploads/2015/08/Broadchurch-poster.jpg)

Broadchurch wciągnęło mnie dopiero za drugim podejściem. Dopiero gdy faktycznie poświęciłam mu swój czas i uwagę porwał mnie i nie puścił dopóki nie skończyłam 2 sezonu. 

"Morderstwo młodego chłopca wprowadza zamęt do małego miasteczka, co zagraża dobrze dotychczas funkcjonującej społeczności Broadchurch." 
(Źródło: http://www.filmweb.pl/serial/Broadchurch-2013-662945)

(Źródło: http://muffincase.in/wp-content/uploads/2015/08/Series_1.jpg)

Serial rozpoczyna się odnalezieniem ciała 10-cio letniego chłopca na plaży u stóp klifu. Detektyw inspektor Alec Hardy - w tej roli David Tennant podejmuje się rozwiązania sprawy jego śmierci. Na jaw wychodzą sekrety mieszkańców miasteczka, a przyjaźnie zostają wystawione na próbę.

Jest w tym serialu kilku aktorów, którzy szczególnie zapadli w pamięć, dzięki postaciom jakie grali. 
Oczywiście David Tennat, ale również Matthew Gravelle, Joe Sims i Olivia Colman, których w ogóle nie znałam wcześniej. 

(Źródło: http://seryjni.blog.polityka.pl/wp-content/uploads/2015/03/broadchurch-season-2-us-premiere-date.jpg)

Jest to dramat/kryminał więc za wiele do śmiechu nie ma, aczkolwiek i takie momenty się zdarzają. Wiele wspaniale przedstawionych i zagranych scen. Emocje również odgrywają tutaj wielką rolę. 

Serial jest na prawdę dobry, na wysokim poziomie, dla ludzi lubiących kryminały, seriale policyjne, zagadkowe śmierci i możliwość samodzielnej próby rozwiązania sprawy. 
To też jest tutaj dla mnie wielkim plusem - brak oczywistego sprawcy. Możliwość pomyślenia samodzielnie nad tym co się dzieje i dlaczego. I logiczne rozwiązanie. 

Do tej pory dostępne są dwa sezony serialu, każdy po 8 odcinków, więc nie zajmie wiele czasu nadrobienie całości. 3 sezon planowany jest na rok 2017 więc jeszcze długa droga przed nami. 

Macie dla mnie jakieś serialowe propozycje? 

Zapraszam również na - http://forumtv.pl - polskie forum o zagranicznych serialach ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

DENKO majowo-czerwcowe.

Czas na mocno spóźnione Denko z maja i czerwca. Z początkiem pracy mój czas wolny skurczył się  przeraźliwie. Muszę sobie wypracowa...