poniedziałek, 25 stycznia 2016

Serialowo #6 - Firefly

Po kilku już odcinkach Serialowej serii czas na jeden z moich ukochanych seriali - Firefly. 

Rzadko się zdarza, żeby serial, który został anulowany po pierwszym sezonie miał tak wielu, tak wiernych fanów. 

(Źródło: http://static.tvtome.com/images/genie_images/news_hub/uploaded/TimSpotnews25193/firefly%20cast%20364700.jpg)

"Kapitan Malcolm Reynolds wraz załogą statku Serenity przemierza galaktykę, przemycając ładunki lub przewożąc pasażerów. Sytuacja komplikuje się, gdy zabiera na pokład parę wyjętych spod prawa uciekinierów." 
(Źródło: http://www.filmweb.pl/serial/Firefly-2002-108606)
Serial zaczyna się gdy załoga Serenity zabiera na podkład względnie normalnie (i bogato) wyglądającego pasażera wraz z jego bagażem. I zaczyna się jazda :D

(Źródło: https://georgespigot.files.wordpress.com/2011/11/firefly-02.jpg)
Załoga Serenity jest niesamowita. 

Kapitan Malcolm "Mal" Reynolds i jego prawa ręka Zoë Washburne to ex-żołnierze. Mąż Zoe Hoban "Wash" Washburne to pilot, dzięki któremu uśmiech bardzo często gościł na mojej twarzy, Jayne Cobb to osiłek do wynajęcia. Kaywinnit Lee "Kaylee" Frye to promyczek słońca na statku i mechanik a Inara Serra jest ekskluzywną prostytutką. 

Do nich dołączają w pierwszym odcinku - duchowny Derrial Book  i rodzeństwo Doktor Simon Tam i River Tam. 
W każdej z tych postaci jestem zakochana na swój sposób. Kaylee jest słodka i niewinna ale jednocześnie konkretna i potrafi postawić na swoim. Mal jest zdecydowany i poważny a czasem naiwny i uroczo niezręczny. Faworytką pozostaje jednak River. 

(Źródło: http://cdn3.denofgeek.us/sites/denofgeekus/files/firefly_lead.jpg)

Serial można określić jako kosmiczny western. Akcja dzieje się w przyszłości - ludzie mieszkają na wielu planetach, ale kosmitów już tutaj nie uświadczymy. I muszę przyznać, że taka wizja przyszłości bardzo mi się podoba. I jest bardzo łatwa do przyjęcia - ludzie nie mają już miejsca dla siebie na Ziemi więc przeprowadzają się na inne planety. A między nimi kursuje Serenity i jej załoga :D 

Gorąco polecam wszystkim - serial ma tyko 14 odcinków a na tyle zawładną sercami fanów, że reżyser, po trzech latach postanowił zakończyć brutalnie przerwaną historię i nakręcił film, w którym jak tylko dał radę pozawiązywał wszystkie luźne wątki. 

Macie dla mnie jakieś serialowe propozycje? Zapraszam również na - http://forumtv.pl - polskie forum o zagranicznych serialach ;-)

2 komentarze:

  1. Jestem bardzo ciekawa tego serialu, tyle już o nim dobrego słyszałam, że muszę go w końcu obejrzeć :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polecam, krótki ale za to bardzo dobry - warto dać mu szansę :)

      Usuń

DENKO majowo-czerwcowe.

Czas na mocno spóźnione Denko z maja i czerwca. Z początkiem pracy mój czas wolny skurczył się  przeraźliwie. Muszę sobie wypracowa...