poniedziałek, 30 maja 2016

Serialowo #10 - The Good Wife

Serial co prawda już zakończony, nad czym bardzo ubolewam, ale wciąż jeszcze świeży - ostatni odcinek wyemitowano 8 maja 2016 roku :) 

 
(Źródło: http://masterherald.com/wp-content/uploads/2016/02/The-Good-Wife-Season-7.jpg) 

"Gdy liczne zdrady oraz korupcja prokuratora stanowego wychodzą na jaw, jego żona, by utrzymać rodzinę, musi po latach wrócić do zawodu prawnika."
(Źródło: http://www.filmweb.pl/serial/Żona+idealna-2009-501262)


Jest to dramat z gatunku seriali prawniczych. Julianna Margulies stworzyła wspaniałą postać Alicii Florrick, żony prokuratora stanowego, która zostaje wciągnięta w publiczną aferę związaną z korupcją swojego męża. A od tego tylko się zaczyna. 
Akcja rozwija się i toczy niesamowicie. 

 
(Źródło: https://thenypost.files.wordpress.com/2014/03/the-good-wife.jpg)  

W serialu dostajemy mnóstwo wspaniałych postaci, poznajemy jedne i tracimy inne. Nawet w ostatnim sezonie przedstawiono nowe, w zasadzie kluczowe, osoby. Jednych można pokochać od razu, do innych trzeba się przyzwyczaić a innych można spokojnie znielubić :) 

Jest to serial skupiający się głównie wokół głównej bohaterki i jej kariery prawniczej, ale akcja kręci się również wokół jej męża i jego kariery politycznej, życia ich dzieci, klientów Alicii oraz jej współpracowników. 

 
(Źródło: http://www.wired.com/wp-content/uploads/2015/07/TheGoodWife.jpg)  

Jak już wspomniałam, Julianna Margulies spisała się fenomenalnie. Ale wcale nie gorszy byli Archie Panjabi, Alan Cumming, Chris Noth czy też Jeffrey Dean Morgan :) 

Polecam, 7 sezonów przeleciało jak w mgnieniu oka :) 
A Wy macie dla mnie jakieś serialowe rekomendacje? 
Zapraszam też na - http://forumtv.pl - polskie forum o zagranicznych serialach :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

DENKO majowo-czerwcowe.

Czas na mocno spóźnione Denko z maja i czerwca. Z początkiem pracy mój czas wolny skurczył się  przeraźliwie. Muszę sobie wypracowa...