poniedziałek, 27 czerwca 2016

Serialowo #11 - American Horror Story

Czas na serial z nieco innej beczki bo horror, a takie rzadko się zdarzają. 

(Źródło: http://splay.pl/wp-content/uploads/2013/11/American-Horror-Story-7.jpg)

Każda seria AHS, posiadająca własny podtytuł, stanowi zamkniętą i kompletną opowieść. Seria pierwsza, w późniejszym czasie opatrzona podtytułem Murder House, opowiada o nawiedzonym domu, druga Asylum o pacjentach i personelu szpitala psychiatrycznego, trzecia Sabat o czarownicach, czwarta Freak Show o trupie cyrkowej, a piąta Hotel o nawiedzonym hotelu Cortez.
(Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/American_Horror_Story)


(Źródło: http://www.jelonkowy.pl/wp-content/uploads/2013/07/watch-american-horror-story-asylum.jpg)

Jest to serial w bardzo specyficznej formie. Każdy jeden sezon jest swoja odrębną, osobną historią. A mimo to twórcy zdecydowali się zatrudniać tych samych aktorów do kolejnych sezonów. Nie wszystkie twarze występuj w każdym sezonie. Niektórzy aktorzy odchodzą, inni pojawiają się w kolejnych sezonach. 

(Źródło: http://cdn.collider.com/wp-content/uploads/american-horror-story-coven-poster1.jpg)

Do tej pory stałym aktorami, przez wszystkie sezony byli: Evan Peters, Sarah Paulson i Lily Rabe, i odwalają oni kawał fantastycznej roboty. Ogromną stratą dla serialu jest odejście po czwartym sezonie aktorki Jessica Lange. Fenomenalnie spisują się również Denis O'Hare, który kompletnie skradł moje serce oraz Frances Conroy, Kathy Bates i Angela Bassett. 


(Źródło: http://ll-media.tmz.com/2014/11/14/1114-ahsfs-fx-4.jpg)

Jest to na pewno specyficzny serial i nie każdemu przypadnie do gustu. Ale warto dać mu szansę. Zwłaszcza, że spokojnie można obejrzeć tylko jeden, wybrany sezon i nic na tym nie stracić. Więc jeśli jakaś historia się komuś nie spodoba w danym sezonie, może przejść do następnej i nic go nie ominie :) 

(Źródło: https://makeupmag.com/wp-content/uploads/2015/10/AHS_Hotel.jpg)

A Wy macie dla mnie jakieś serialowe propozycje? 
Zapraszam również na - http://forumtv.pl - polskie forum o zagranicznych serialach :) 

2 komentarze:

  1. Hmm, zastanawiałam się ostatnio czy by nie zacząć oglądać tego serialu. Kiedyś bardzo lubiłam klimaty horrorów ;-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polecam, zawsze jest opcja że jak nie spodoba Ci się jakiś sezon, możesz skończyć do następnego i do następnej historii :)

      Usuń

DENKO majowo-czerwcowe.

Czas na mocno spóźnione Denko z maja i czerwca. Z początkiem pracy mój czas wolny skurczył się  przeraźliwie. Muszę sobie wypracowa...