poniedziałek, 26 września 2016

Filmowo #2 - Horror


W tym miesiącu - czas na horrory :D 
Nie będzie bardzo strasznie, nie ma się co bać.
Może ;-)


Łowca snów/Dreamcatcher (Australia, USA, 2003 rok, Lawrence Kasdan)
Czwórka przyjaciół spotyka się jak każdej zimy w domku w lesie. Nie, nie jest to jeden z tych filmów :D Jest to film na podstawie książki pana Kinga, więc można śmiało założyć, że dzieje się dużo i dzieje się dziwnie. Mamy tutaj dziwne istoty, opętania, ludzi posiadających moce. Ale również piękną historię przyjaźni chłopców, która nie umarła przez lata a tylko się umocniła. Na dodatek Morgan Freeman, brwi, które wyrwały się spod kontroli i zimowy las. 


Zdjęcia Ginger/Ginger Snaps (Kanada, USA, 2000 rok, John Fawcett)
Film bardzo dziwny. Dwie siostry, które są zafascynowane śmiercią. Jedna z nich ostaje podczas pełni ugryziona przez wilka. Potraficie zgadnąć dokąd zmierza fabuła? 
Z jakiegoś powodu bardzo mi ten film utknął w pamięci i wróciłam do niego po latach. Powstały do tego filmu również sequel, oraz prequel, który według mnie jest bardziej remakiem. 


13 grzechów/13 Sins (USA, 2014 rok, Daniel Stamm)
Nie mogę powiedzieć żebym widziała inny film, podobny do tego. Co jest rzadkością, bo filmy zazwyczaj powielają ten sam schemat setki razy. Główny bohater zostaje wciągnięty do gry. Za wykonanie każdego z tytułowych 13 zadań otrzymuje konkretną kwotę. Każde kolejne zadanie jest coraz gorsze i straszniejsze. A w dodatku nie gra sam. 
Ostatnio zobaczyłam zwiastun nowego filmu Nerve i muszę przyznać, że zapachniało mi to trochę 13 grzechami. Chyba będę musiała obejrzeć i sobie porównać :D 


Candyman/Candyman (USA, 1992 rok, Bernard Rose)
Tutaj już klasyka gatunku. I trochę też zabawa z pomysłem przywołania legendarnego potwora. Coś jak powtarzanie przed lustrem Krwawa Mary. Tyle, że tutaj główną rolę odgrywa Candyman. Charakteryzacja jest fantastyczna, Tony Todd spisał się fantastycznie. Aż ciarki człowieka przechodzą kiedy Candyman pojawia się na ekranie. 


Martwica mózgu/Braindead (Nowa Zelandia, 1992 rok, Peter Jackson)
Na koniec coś dla ludzi o mocnych nerwach. 'Martwicę mózgu' mozna podpasować bardziej do gore niż horroru. Krew leje się litrami i flaki latają na wszystkie strony. Mamy tutaj małposzczura, który gryzie kobietę, a ta zaczyna chorować i zmienia się w... Zombie :D Ciekawy jest reżyser tego filmu - ten sam pan wyreżyserował 'Władcę Pierścieni' i 'Hobbita'. Warto zobaczyć co pan Jackson tworzył na początku swojej kariery :D 


Źródła do zdjęć: 
  1. http://cdn.nflximg.com/us/boxshots/ghd/60027202.jpg
  2. https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/5/5a/Thegingersnapsfilmposter.jpg/220px-Thegingersnapsfilmposter.jpg
  3. http://www.horrornewsnetwork.net/images/13-sins-poster.jpg
  4. https://www.movieposter.com/posters/archive/main/106/MPW-53180
  5. http://vignette3.wikia.nocookie.net/meetthefeebles/images/6/66/Braindead.jpg/revision/latest?cb=20111122063831


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

DENKO majowo-czerwcowe.

Czas na mocno spóźnione Denko z maja i czerwca. Z początkiem pracy mój czas wolny skurczył się  przeraźliwie. Muszę sobie wypracowa...