poniedziałek, 30 stycznia 2017

Filmowo #6 - Dramat


W dzisiejszym poście zaprezentuję garść wartych do obejrzenia dramatów. 
Nie jest to mój ulubiony gatunek filmowy, ale muszę przyznać, że jest kilka dramatów które kocham na życie. Zapraszam :)  Zielona mila/The Green Mile (USA, 1999 rok, Frank Darabont) - film, chyba każdemu znany. A jeśli ktokolwiek z czytających ten post go nie zna - powinien go jak najprędzej obejrzeć. Tom Hanks gra strażnika więziennego na oddziale celi śmierci, do które trafia John Coffey. Michael Clarke Duncan zagrał w filmie niesamowicie, jego postać jest jedną z najwspanialszych jakie kiedykolwiek widziałam. Natomiast Doug Hutchison zagrał jeden z najpodlejszych czarnych charakterów w historii kina. Gorąco polecam, zwłaszcza fanom Stephena Kinga ;-)


Więzień nienawiści/American History X (USA, 1990 rok, Tony Kaye) - zacznę od ostrzeżenia Was, że jest to film momentami bardzo brutalny. Głównym bohaterem jest neonazista, a jedna z mocniejszych scen pokazuje dość wyraźnie akt przemocy wobec czarnoskórego mężczyzny. Derek Vinyard - główna postać - trafia do więzienia, gdzie jego poglądy zaczynają ulegać zmianie. Po powrocie do domu stara się uratować swojego młodszego brata przed popełnieniem tych samych błędów. Film mocny, z mocnym przekazem. 


Podaj dalej/Pay It Forward (USA, 2000 rok, Mimi Leder) - Haley Joel Osment gra chłopca, który w ramach zadania domowego uruchamia łańcuszek szczęścia i pomocy. Ja robię coś dobrego dla ciebie, a ty podajesz to szczęście dalej. Kevin Spacey ma w filmie piękną rolę, a zakończenie filmu wyciska łzy. Nie zabierajcie się za niego bez chusteczek. 


 Nietykalni/Intouchables (Francja, 2011 rok, Olivier Nakache, Eric Toledano) - kolejny film, którego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Młody Driss zostaje zatrudniony przez sparaliżowanego milionera jako jego opiekunka i pomocnik. Film pokazuje rozwój ich przyjaźni, problemy z jakimi muszą się razem zmierzyć i akcje, który wyciskaną łzy z oczu ze śmiechu :D 


Whiplash (USA, 2014 rok, Damien Chazelle) - i niech mi ktoś powie, że J.K. Simmons nie zasłużył na Oscara. Terence Fletcher dyryguje zespołowi jazzowemu, do którego dołącza młody Andrew Neimann. Film pokazuje jak daleko może posunąć się człowiek by dostać to czego chce, by udowodnić ile jest wart i jak brutalne potrafi być życie i drugi człowiek. Polecam :)

Źródła do plakatów:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/de/ac/e0/deace012405b85a55370e69454184518.jpg
http://medias.myfrenchfilmfestival.com/medias/68/235/60228/format_page/the-intouchables.jpg
http://www.impawards.com/2000/posters/pay_it_forward_ver1.jpg
http://www.movieposter.com/posters/archive/main/92/MPW-46054
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/M/MV5BMTUxMzQyNjA5MF5BMl5BanBnXkFtZTYwOTU2NTY3._V1_SX640_SY720_.jpg

2 komentarze:

DENKO majowo-czerwcowe.

Czas na mocno spóźnione Denko z maja i czerwca. Z początkiem pracy mój czas wolny skurczył się  przeraźliwie. Muszę sobie wypracowa...